Yetenek Sınavlarına Hazırlık

Müzik Yetenek Sınavlarına Hazırlık

16 yılı aşan tecrübe farkıyla; Konservatuvar, Güzel Sanatlar Lisesi, Eğitim Fakultesi ve Güzel Sanatlar Fakülteleri müzik yetenek sınavları hazırlık kurslarımız bireysel özel ders olarak uzman kadro eşliğinde yapılmaktadır.

Hazırlık kurslarımız;
-Müziksel İşitme Okuma Yazma
-Şan
-Müzik Teorisi
-Enstrüman derslerinden oluşmaktadır.

Hazırlık kurslarımız diğer kurslardan farklıdır ve çalışma saatleri daha fazladır. Seçilen alanın niteliğine göre haftalık ders saati süresi belirlenir. Yetenek Sınavları her yıl Haziran-Eylül ayları arasında yapılmaktadır ve sınavlara hazırlanmak uzun soluklu bir süreçtir. Günümüzde, Yetenek Sınavları oldukça zorlayıcı kriterler içermekte ve adayların çoğunluğu ciddi hazırlıklar yaparak sınavlara girmektedirler. Bu da göstermektedir ki bu sınav maratonu son derece çetin bir yarıştır ve adayın niteliğini göz önünde bulundurmak kaydıyla en az 1 yıllık bir süreci kapsamaktadır. Dersler büyük oranda birebir şekilde özel ders olarak işlenir. Yalnızca Solfej çalışmaları 3-4 kişilik gruplar halinde yapılır. Böylece öğrencilerin birbirlerini duyarak ve gözlemleyerek, etkileşimli bir çalışma yapmaları sağlanmış olur. İşitme Derslerini dahi (yaygın olarak Kulak Eğitimi olarak da bilinir) birebir olarak uyguladığımız öğretim sistemimizde benzersiz bir teknik olan RÖLATİF ABSOLUT tekniğini uygulamaktayız ve bu teknik sayesinde çok iyi kulaklar yetiştirmekteyiz.

Ciddi ve disiplinli bir eğitim anlayışı ile çalışmalarını sürdüren Özel Rönesans Müzik Akademisi, öğrencilerine bu amaca yönelik hem zihinsel hem de bilgi anlamında çeşitli deneme sınavlarına tabi tutarak en iyi şekilde başarı sağlamayı amaçlamış ve geçen yıllarda kazanılan başarılarla kendisini bu alanda kanıtlamıştır. Kursumuzun her sınıfında piyano bulunmaktadır. Öğrencilerimize ders dışında da kursumuzda piyano sınıflarında etüt ve çalışma olanağı sunmaktayız. Ders dışında diledikleri kadar kursumuzda çalışarak öğretmenlerimizin danışmanlığından ve kontrollerinden faydalanabilmektedirler. Kurulduğumuz günden bugüne birçok öğrencimizi hayallerine kavuşturduk. Sizde hayallerinize kavuşmak istiyorsanız bize ulaşın. Ücretsiz yetenek testi ve demo dersi için bize ulaşabilir ya da mesaj atabilirsiniz.

Başvuran herkese görüşme için randevu veriyor ve size zaman ayırmaktan hiç tereddüt etmiyoruz. Üstelik bu görüşme için hiçbir ücret talep etmiyoruz.
%100 başarı elde edeceğiniz, evrensel kitaplarla desteklenen bir öğretim alabileceğiniz ve uluslararası tüm platformlarda rahatlıkla kullanabileceğiz bir müzik eğitimi için online kayıt bağlantısından bizlere ulaşarak randevu alabilirsiniz.

Yorum Yap

WhatsApp chat