Trinity College London

Müzik zevkiniz her ne olursa olsun, Trinity College London size uygun müzik kualifikasyonlarına sahiptir.

Her yıl Trinity College London popüler, caz, çağdaş ve klasik müzik gibi geniş bir yelpazede binlerce öğrencinin müzik eğitimini değerlendirerek destekler.

Trinity College London seviye sınavları ve performans, öğretmenlik, müzik teorisi ve kompozisyon diplomalarının hepsi tamamen ilgili İngiltere ve uluslararası düzenleyici kurumlar (akreditasyon kurumları) tarafından akredite edilmiştir (kabul görmüştür).

Trinity College Felsefesi

Adaylar Trinity College London’ın odak merkezinde yer almaktadır.
Yeni başlayan adaylardan diploma seviyesindeki adaylara kadar herkes için en doğru değerlendirmeyi sunar.
Tüm Trinity College London sınav görevlileri profesyonel müzisyenlerdir ve potansiyellerini ve yeteneklerini tam olarak göstermeleri için olumlu bir ortam yaratarak adayları sınav salonunda rahat hissettirmek için özel özen gösterirler.

Akreditasyon

Londra Trinity Koleji, İngiltere, Kuzey İrlanda ve Galler Hükümeti Yeterlilik ve Sınav Yönetmeliği Dairesi (Ofqual) tarafından tanınan bir akreditasyon kuruluştur.

Trinity’nin özellikleri Yeterlilik ve Kredi Sistemi (QCF) otoriteleri tarafından düzenlenir.
Çeşitli düzenlemeler dünya çapındaki hükümet eğitim otoriteleri ile uyumlu olarak yürütülür.
Birleşik Krallık’ta Trinity’nin 6-8 seviyelerindeki sınavları UCAS puan dağılımları sayesinde yüksek öğretime girişe katkı sağlar.
Öğrenciye burs sağlamada ve kayıt önceliğinde bir referans olarak kabul edilmiştir.

Uluslar arası boyutta dünyada tanınmış ve geçerliği olan uluslararası sıralamada birinciliği olan bir sistemdir. Diğer sitemlerden daha aktif daha yenilikçi ve daha yaygındır. Yılda 650 bin kişiyi bu sınavlara sokan bir sistem yapısındadır. Akademik olarak da Üniversitelerde kabul görmüş bir müfredata sahiptir.

UCAS Puanları

Birleşik Krallık Üniversiteleri ve Kolejlerin Kabul Servisi (UCAS), Trinity College London’ın müzik seviye sınavlarını (seviye 6-8) başarı ile tamamlayan tüm öğrencilerin başta İngiltere olmak üzere tüm dünyadaki örgün ve yaygın öğretimde, üniversite veya diğer yüksek öğretim kurumlarına başvururken kullanabilecekleri UCAS tarife sistemi içerisine olduğunu kabul etmiş ve akredite etmiştir.

Bu vesile ile öğrencilere kayıtta öncelik ve ödemelerinde burs hakkı verir. Bu anlamda bu belgenin uluslar arası değeri oldukça fazladır.

Yeterliliklerin Sınıflandırılması

Trinity’nin müzik yeterliliği müzik türleri yelpazesinde başlangıçtan ileri seviyeye kadar esnek ilerleme yolları sunar.

Tüm bu yeterlilikler öğrenen olarak adayların bireysel ihtiyaçlarına göre onların müzisyen olarak gelişimlerine yardımcı olmak adına tasarlanmıştır.

Sertifika sınavları sahneye koyma sanatı için ayrı puanlamayı da içeren tamamen performansa odaklıyken, seviye sınavları performansı da içine alan geniş müzik beceri yelpazesini test eder.

Adaylar seviye veya sertifika sınavlarının birleşimine girebilirler ve daha yüksek seviyeye ilerlemek için herhangi özel bir seviyeyi geçmek zorunda değillerdir.

Her seviye, seviye teori sınavına denklik gösterir, adayların müziğin teknik dilini anlamalarının gelişimini destekler.

Ancak herhangi bir seviyedeki seviye veya sertifika sınavlarına girmek için teorik yeterlilik veya diğer ön koşullar gerekli değildir.

Seviye 8 veya ileri seviyeden sonra, adaylar ön lisans (ATCL), lisans (LTCL) ve yüksek lisans (FTCL) seviyelerindeki diplomalara hak kazanabilirler. Bunlar performans, öğretim, teori ve kompozisyon alanlarında yüksek beceri gerektirir.

Müzik eğitmeni olarak çalışan yetişkinler aynı zamanda Trinity’nin Müzik Eğitmenleri için Sertifika (Trinity CME) Sertifikasını düşünebilirler. ATCL Müzik Öğretmenliği Ön Lisans Sertifikası.

Trinity’nin müzik eğitmenleri için olan sertifika programları ve geniş ve küçük enstrümantal gruplara verilmek üzere tasarlanmış öğretmenlere yardımcı müzik parçalarına ihtiyaç duyulacağı zaman sipariş ve bilgi almak için Türkiye koordinatörü ile temas kurulması gerekmektedir.

QCF *
Seviyesi
EQF **
Seviyesi
Klasik &
Jazz
Rock &
Pop
Teori &
Yazılı
Müzik
Parçaları +
Solo
Sertifika +
Grup
Sertifika +
77FTCLFMusTCL
66LTCLLMusTCL
45ATCLAMusTCL
Müzik Eğitmenleri için Sertifika
(Trinity CME)
34Seviye 8Seviye 8Seviye 8İleriİleri
Seviye 7Seviye 7Seviye 7
Seviye 6Seviye 6Seviye 6
23Seviye 5Seviye 5Seviye 5OrtaOrta
Seviye 4Seviye 4Seviye 4
12Seviye 3Seviye 3Seviye 3TemelTemel
Seviye 2Seviye 2Seviye 2Parça 2
Seviye 1Seviye 1Seviye 1Parça 1
Giriş
Seviyesi 3
1BaşlangıçBaşlangıçUygulanabilir
Değil
Başlangıç
Parçası
Giriş
Seviyeleri
1-2
İlk Giriş
Parçası

Grade ve Diploma Derecelerinin Uluslararası Geçerlilik ve Akreditasyon Durumları
* İngiltere, Galler ve Kuzey İrlanda’daki Yeterlilik ve Kredi Sistemi.
** Avrupa Yeterlilik Sistemi, Uluslar arası yeterlilik sitemi.
+ QCF ve EQF onaylı değildir.

WhatsApp chat