Yan Flüt

Her yaş grubundan, kendini geliştirmek ve hali hazırda var olan Yan Flüt çalma becerisini daha profesyonel bir düzeye taşımaya istekli tüm Yan Flüt çalmayı sevenler için denizli’de yan flüt kursu!
Özel Rönesans Müzik Akademisi’nde yeni başlayanlara sıfırdan Yan Flüt ve solfej dersi’nin yanı sıra, daha önceden Yan Flüt kursuna katılmış olanlara da seviye tespitinden sonra klasik batı müziği eserlerinden, film müziklerinden caz’a kadar çeşitli popüler müzik türlerindeki eserlere de Yan Flüt dersinde yer verilmektedir.

Bu sayede öğrenciye müzikal anlamda geniş bir bakış açısı kazandırmaya çalışmaktayız.

Yan Flüt kurslarımız, bireysel özel ders olarak yapılmaktadır. Derslerimiz alanında uzman eğitmenler ile uygulanmaktadır. Flüt eğitimine başlama dönemi 10 yaş olup çocuklara ve yetişkinlere kişiye özel eğitim programları sunulmaktadır. Temel eğitim süreci kişiye bağlı olmakla beraber en az 6 ay sürmektedir. Ayrıca 4 dönem kapsamlı eğitim programımızı tamamlayan öğrencilerimiz kurs bitiminde Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı sertifika almaya hak kazanmaktadırlar (Bkz:MEB Sertifika Programları).

Yıl içerisinde yapılan sınıf ve grup konserlerimizle öğrencilerimiz; dönem içerisinde yaptıkları bireysel, oda müziği ve orkestra çalışmalarını sunma imkânı bulmaktadırlar.

Kursiyerlerimiz ders haricinde sınıflarımızda ücretsiz etüt yapma imkânına da sahiptirler.

Genel Ders İçeriği:
-Flüt tutuş çalışmaları
-Üfleme teknikleri
-Diyafram ile doğru nefes kullanımı
-Uzun ses çalışmaları
-Flüt üzerinde teknik egzersizler
-İleri nota okuma teknikleri
-Enstrümana uygun gerek klasik gerekse günümüz müziğinden seçilmiş repertuar çalış

Yorum Yap

WhatsApp chat