Piyano

Her yaş grubundan, kendini geliştirmek ve hali hazırda var olan piyano çalma becerisini daha profesyonel bir düzeye taşımaya istekli tüm piyano severler için denizli’de piyano kursu!
Özel Rönesans Müzik Akademisi’nde yeni başlayanlara sıfırdan piyano ve solfej dersi’nin yanı sıra, daha önceden piyano kursuna katılmış olanlara da seviye tespitinden sonra klasik batı müziği eserlerinden, film müziklerinden caz’a kadar çeşitli popüler müzik türlerindeki eserlere de piyano dersinde yer verilmektedir.

Bu sayede öğrenciye müzikal anlamda geniş bir bakış açısı kazandırmaya çalışmaktayız.

Piyano kurslarımız, bireysel özel ders olarak yapılmaktadır. Derslerimiz alanında uzman eğitmenler ile uygulanmaktadır. Piyano eğitimine başlama dönemi 5 yaş olup çocuklara ve yetişkinlere kişiye özel eğitim programları sunulmaktadır. Piyanoda temel eğitim süreci kişiye bağlı olmakla beraber en az 6 ay sürmektedir. Ayrıca 4 dönem kapsamlı eğitim programımızı tamamlayan öğrencilerimiz kurs bitiminde Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı sertifika almaya hak kazanmaktadırlar (Bkz:MEB Sertifika Programları). Dileyen kursiyerlerimiz de Trinity College London Müzik Akademi sınavlarına hazırlanma imkanına sahip olabilmektedirler (Bkz:Trinity College London Sınavları).

Çocuklar İçin (4-6 Yaş) Piyano Kursu
Erken müzik eğitiminde piyano dersi çok önemli bir yer tutar. Bu yaş grubunda piyano dersi alan çocukların beynin sağ ve sol bölümlerini daha yoğun olarak kullandığı gözlemlenmiştir. Piyano dersi alan çocukların başlıca gelişim gösterdiği alanlar ise şöyle sıralanabilir:

• El ve göz koordinasyonu,
• Konsantrasyon seviyesinin yükselmesi,
• Hafızanın kuvvetlenmesi,
• Okul başarısının artması,
• Özgüven

Yukarıda sayılan maddeler aslında temelde birbirleri ile bağlantılı ve birbirini destekleyen unsurlardır. Tabii ki her öğrenciden konser piyanisti olmasını bekleyemeyiz. Burada asıl amaçlanan çocuğun enstrümanını sevmesi, iyi bir müzik dinleyicisi olması, motivasyon, özgüven ve buna bağlı olarak sosyal ilişkilerinde iyileşme sağlanmasıdır.
Özel Rönesans Müzik Akademisi ‘nde Tüm Piyano Dersleri birebir yapılır.
Dersler 60 dakika, 45 dakika ve 30 dakikalık süreli olarak 3 gruba ayrılmıştır. Özel eğitim isteyenler için süre ve yöntem ayrıca düzenlenir.
Standart olarak uygulanan Ders Süreleri 45 dakikadır.
İleri seviye öğrenciler için talep etmesi ve öğretmenin uygun görmesi halinde 60 dakikalık ders süresi uygulanır.
7 yaş altı Öğrenciler için Öğretmenlerin de önerisi ile 30 dakikalık ders sistemi uygulanır.
Kurumumuza ders almak için başvuran öğrenci yaş ve piyano eğitimi almış olup olmamasına bağlı olarak aşağıdaki aşamalardan geçer:

İlk defa eğitim alacaklar:
Öncelikle yaş ve seviye tespiti yapılması amacıyla bir öğretmenle görüştürülür. Öğretmen öğrenciyi Ritim kulağı, Müzik Kulağı ve ses duyma yetenek ve özellikleri açısından kısa bir test uygular. Test sonucu aile ile birlikte değerlendirilir ve hangi ders sistemine girmesi gerektiğine birlikte karar verilir. Bunun sonucunda ders alacağı gün, saat ve öğretmen saptanmasına başlanır. Saptanan ders saati kayıt süresince o öğrenci için ayrılmış olur. Zorunlu olmadıkça ders saati ve öğretmeni değiştirilmez. Ancak öğrencinin ve / veya öğretmenin mazeretleri nedeniyle yapılamayan dersler başka gün ve/veya başka öğretmenlerle yapılabilir. Eğitim Politikamızı inceleyiniz.

Bu aşamadan sonra öğrencinin SOLFEJ ve RİTİM dersleri ile ilgili hangi sınıflara katılabileceği belirlenir. Solfej ve Ritim gün ve ders saatleri önceden belirli olduğundan öğrenci yaş ve nota bilgi seviyesine öğrenciye bu derslerin seçenekleri anlatılır ve o gün o saate Solfej ve Ritim ders kaydına eklenir. Solfej ve Ritimde de derse devam edildiği sürece aynı sınıfa katılım gereklidir. Ancak bilgi seviyesi yıl içinde değişen öğrenci bir üst seviyeye geçirilir.

Daha önce Özel Rönesans Müzik Akademisi’ nde ya da başka bir Kurumda veya özel öğretmenlerden Eğitim almış olanlar:
Öğrenciden daha önce çaldığı parçaların notalarını getirmesi istenir. Ya da ezber olarak çalabildiği parçalarla hangi seviyede olduğu saptanır. Solfej bilgisi ve seviye saptama aşamasından sonra ders alacağı gün, saat ve öğretmen saptanmasına başlanır. Saptanan ders saati kayıt süresince o öğrenci için ayrılmış olur. Zorunlu olmadıkça ders saati ve öğretmeni değiştirilmez. Ancak öğrencinin ve / veya öğretmenin mazeretleri nedeniyle yapılamayan dersler başka gün ve/veya başka öğretmenlerle yapılabilir. Eğitim Politikamızı inceleyiniz.
Bu aşamadan sonra öğrencinin SOLFEJ ve RİTİM dersleri ile ilgili hangi sınıflara katılabileceği belirlenir. Solfej ve Ritim gün ve ders saatleri önceden belirli olduğundan öğrenci yaş ve nota bilgi seviyesine öğrenciye bu derslerin seçenekleri anlatılır ve o gün o saate Solfej ve Ritim ders kaydına eklenir. Solfej ve Ritimde de derse devam edildiği sürece aynı sınıfa katılım gereklidir. Ancak bilgi seviyesi yıl içinde değişen öğrenci bir üst seviyeye geçirilir.

İLERİ SEVİYE ÖĞRENCİLER
İleri seviye Öğrenciler asgari haftada 60 dakikalık ders sistemi ile eğitim alırlar. Bu süre öğrencinin talebi, öğretmenin önerisi ile artırılabilir. 90 dakikalık sistem ya da haftada 2 defa 60 dakikalık ders sistemi uygulanabilir. Solfej ders içerisinde verilir.

YETİŞKİN PİYANO EĞİTİMİ
Özel Rönesans Müzik Akademisi’ nde dersler birebir yapıldığı için her seviye ve her yaşa uygun ders müfredatı geliştirilmiştir. O nedenle her yaşta gerek hobi amaçlı gerekse nitelikli piyano çalmak amaçlı eğitimler verilir. Bu sistemde istediğiniz zaman piyanoya başlayabilirsiniz. İstediğiniz parçaları seçebilir tam bir altyapı eğitimi ile beraber öğrenebilirsiniz.

HIZLANDIRILMIŞ PİYANO EĞİTİMİ
Sınavlar için ya da konser gibi bir etkinlik için kısa sürede belirli düzeyde iyi bir piyano eğitimi almak isteyenler için özel sistemler uygulanmaktadır.
Başvuran herkese görüşme için randevu veriyor ve size zaman ayırmaktan hiç tereddüt etmiyoruz. Üstelik bu görüşme için hiçbir ücret talep etmiyoruz.
%100 başarı elde edeceğiniz, evrensel kitaplarla desteklenen bir öğretim alabileceğiniz ve uluslararası tüm platformlarda rahatlıkla kullanabileceğiz bir müzik eğitimi için online kayıt bağlantısından bizlere ulaşarak randevu alabilirsiniz.

Yorum Yap

WhatsApp chat