Özel Rönesans Müzik Akademisi hafta içi 10:00 – 20:00 ve hafta sonu cumartesi günü 10:00 – 20:00 arasında, farklı yaş gruplarına müzik, dans ve drama dallarında sunduğu bireysel veya grup ders seçenekleriyle sanata saygı duyan, amatör veya profesyonel sanat kariyeri hedefleri olan sanatçılar yetiştirmeyi hedefler.

Program:
Özel Rönesans Müzik Akademisi 5 yaş itibari ile her yaş grubu öğrencilerine farklı içerik ve seviyelerde aşağıdaki çalışmaları sunar.
Yaylılar & Gitar : Keman / Çello / Klasik Gitar / Elektro gitar / Bas gitar
Piyano: Klasik piyano
Nefesli:Yan flüt
Ses Eğitimi: Vokal / Koro

Bateri ( Davul )
Grup Dersleri: Solfej Koro (seviyeye göre belirlenir), Güzel Sanatlar Lisesi, Üniversite ve Konservatuvarların Müzik bölümlerinin yetenek sınavlarına hazırlık
Program ve Ders süreleri
Programlar 2 Dönem olarak belirlenmiştir :
1. Dönem 03/09/2019-20/01/2019 (20 hafta)
2. Dönem 27/01/2019-19/06/2018 (20 hafta)
Dersler hafta içi 10:00-20:00, Cumartesi günleri 10:00 -20:00 saatleri arasında verilecektir.
Veli sorumlulukları nelerdir?
1. Çalışmalar için dönem başında velilerle paylaşılacak program veliler tarafından takip edilmelidir.
2. Tüm tatil ve ders günleri ile sunum ve diğer organizasyonlar web sayfasında duyurulacaktır ve e-posta ile duyurulacaktır.
3. Sadece, takvimde yapılacağı belirtilip iptal olan dersler için veli bilgilendirmesi yapılacaktır.
4. Kayıtlar Sanat Akademisi sekreterliği tarafından alınır.
5. Kayıtlar ödemenin yapılmasıyla tamamlanır. Nakit ödemeler Banka Havalesi, kredi kartlı / taksitli ödemeler Sanat Akademisi sekreterliğine yapılabilir
6. Kayıt sonrasında yapılan iptallerde kayıt ücretleri iade edilemez.
7. Öğrencilerin çalışma başlangıç saatinde okulda bulunmaları ve ders bitiminde zamanında okuldan alınmaları gerekir.
8. Sanat Akademisi ile e-posta yoluyla iletişime geçilir. bilgi@ronesansmüzik.com
9. Çalışmalar başladıktan sonra çalışma grupları ve saatlerinde kurs yönetimi idaresi tarafından değişiklikler yapılabilir.

Telafiler:
Sadece aşağıda belirtilen durumlarda ders telafisi yapılmaktadır.
Ders telafileri her yarıyılın son haftasında yapılacak telafi haftasında yapılır.
Öğretmeninin belirleyeceği iki farklı gün seçeneğinden, veli / öğrenci için uygun olan tarihte telafi programı yapılır.
Öğretmen ve veli tarafından belirlenen telafiye öğrencinin katılamaması durumunda tekrar telafi düzenlenmez.
Ders telafileri aynı eğitim öğretim dönemi içinde tamamlanır. Bir sonraki döneme telafi aktarımı yapılmaz.

Ders Telafisi Yapılan Durumlar:

Aşağıdaki maddelerde belirtilen durumlardan dolayı öğrencinin derse katılamayacağına dair Özel Rönesans Müzik Akademisi ve ilgili branşın öğretmeni dersten en az bir gün önce bilgilendirilmelidir.
1. Enstrüman çalımını engelleyecek doktor raporlu sağlık sorunlarında
2. Öğrencinin yurt içi ve yurt dışı müsabaka, organizasyonlara katılması durumunda
3. Okul gezileri ve yılsonu gösterileri nedeniyle okul tarafından görevlendirmelerin olması durumunda maksimum 3 derslik telafi programı oluşturulur

Enstrüman ve solfej-ritim-işitme çalışması bir bütündür. Öğrenciler düzenli olarak haftada en az bir defa enstrüman dersi, haftada bir defa da solfej-ritim-işitme dersi yaparlar. Solfej-ritim-işitme dersi, haftanın belirlenen günlerinde seviyeye göre belirlenmiş gruplar halinde grup çalışması olarak yapılır.
Öğrencilerimiz, her yeni eğitim döneminde, kendi seviye ve ihtiyaçlarına uygun farklı bir öğretmen ile çalışır. Bu değişim, eğitim yılı sonunda yapılan kurul toplantısıyla saptanır. Programa başlayan yeni öğrenciler, altyapılarındaki ihtiyaç belirlendikten sonra, toplu solfej çalışmalarına katılabilirler. Öğrenciler etüt çalışması için belirtilen gün ve saatlerde ekstra çalışma yapabilirler.

Okul Kapanışları: Hava şartlarına bağlı olarak, M.E.B’in okulları tatil etme durumunda, dersler iptal edilir. M.E.B’in okulları kapatması durumunda, gerekli duyuru size bildirilmekte ve web sitemizde de yayınlanmaktadır. Resmi kuruluşlar tarafından iptal edilen derslerin telafisi yapılmamaktadır.

Fotoğraf ve videoların Yayınlanması: Öğrenci veya Velisi Aksi yönde bir yazılı istek sunulmadığı takdirde, kayıtlı öğrencilerin okul; dersler, sınıf ve diğer etkinliklerini fotoğraflamak veya video ’ya kaydetmek ve bu görüntüleri herhangi bir telif ödemeden ve ön uyarıda bulunmadan her türlü tanıtım malzemesinde ve web sitesinde yayınlama izni vermiş sayılıyor.

Performanslar: Yıl boyunca yapılan resital, konser ve performansların, öğrencilere hedef belirlemede ve sahne becerilerini geliştirmede yardımcı olduğunu düşünüyoruz ve öğrencilerin bu etkinliklere katılmasının önemli olduğu inancındayız. Öğrenci konserleri, akademik takvimde yer alıyor ve web sitesinde duyurular sekmesinde yer alıyor.

WhatsApp chat