MEB Sertifika programları 8 aylık 4 dönemi kapsamaktadır. Her 8 aylık dönem sonunda sınav yapılmakta, başarılı olan kursiyerler bir üst döneme geçmektedirler. Bu süreç sonunda 4.dönem bitirme sınavında da başarılı olan kursiyerler, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Kurs Bitirme Belgesi almaya hak kazanırlar. Söz konusu belge usta öğreticilik hakkı kazandırmakta olup mezun olunan enstrüman alanında resmi ve özel kurumlarda eğitmenlik yapabilmektedirler, yada herhangi bir başvuruda (sınav, okul, iş vb.) size resmi bir referans olabilmektedir.

İlkokul dönemi ile birlikte her yaştan dileyen herkes Programlara dahil olabilir. Kurumumuzda sertifika programına katılma zorunluluğu yoktur, kursiyerin talebi ile gerçekleştirilmektedir. İstediğiniz enstrümana ait programının ne zaman açılacağını bizi arayarak öğrenebilirsiniz.

Mezunlarımız:

Kayıt için, Kurumumuzda kayıt formunu doldurmanız ve İkametgah, Nüfus Cüzdanı örneği ve 2 adet fotoğrafla başvurmanız gerekmektedir. Meb girişleri tarafımızca belirlenen dönemlerde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yapılmaktadır.

Neden Milli Eğitime Bakanlığına bağlı bir kurumda eğitim almalısınız?

Özel Rönesans Müzik Akademisi’nin Seçilme Nedenlerini aşağıda ana başlıklarla sıralayabiliriz.

1-Diğer Kurumlar Yasa gereği Milli Eğitim Bakanlığı’nın izni ile açılması gerekirken bizim haricimizdeki kurumlar bakanlıktan izin alamadıkları için İllegal olarak çalışmaktadır.

Neden İzin Alamıyorlar?

1-Milli Eğitim Bakanlığı Kurum Açmak için Bazı hususların yerine getirilmesini şart koşuyor.
2-Mali Anlamda vergi vermemek İçin.

1-GÜVENLİK:
Eğitim verilecek Binanın Depreme Dayanıklı olduğunun belgelenmesi gerekiyor. Bununla ilgili Gerekli kurumlara başvurularak onay alınıyor.
İtfaiye Müdürlüğünden Yangın v.s olaylar için önlemlerin alınıp alınmadığı kontrol edilip onay alınıyor. Elektrik Tesisatı ile ilgili raporların alınması gerekiyor.

2-SAĞLIK:
Sağlık bakanlığından Sağlık konusunda denetlemelerin yaptırılıp onay alınması gerekiyor.

3-Her Eğitim kurumunda olduğu gibi ,Kurumun yakınında Kahvehane ve Alkol tüketiminin olmadığı ile ilgili denetlemeler yapılıyor.

4-HUZURLU VE FERAH BİR EĞİTİM ORTAMI
Eğitim verilecek dersliklerde Dogal Aydınlatmanın ve Doğal havalandırmanın olması gerekiyor. Dersliklerde Tavan yüksekliği ve M2 olarak sınıf büyüklüklerinin standartlara uyması gerekiyor.

5-DERS VEREN ÖĞRETMENLERİN SİGORTALI VE YETERLİLİK BELGESİ OLMASI
Derslere girecek öğretmenlerin ilgili bölümlerden mezun olması gerekmektedir. Kurumda çalışacak öğretmenlerin diplomaları Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderilir .Gerekli İncelemeler yapıldıktan sonra Öğretmen Çalışma izni verilir. Akademimizdeki Öğretmenlerimiz Mezun oldukları Alanlardan derslere girerler.

6-EĞİTİMDE UYGULANACAK METODLARIN TALİM TERBİYE KURULUNDAN GEÇMESİ GEREKİR
Akademimizde vermiş olduğumuz Eğitimler Talim Terbiye Kurulunun Onayından Geçmiştir. Kurumumuz Her dalda hazırlanmış olan müfredatı Milli Eğitim Müdürlüğüne Gönderir .Bu Planda günlük ,Haftalık ,Aylık ve Dönemlik olarak konular detaylı bir şekilde anlatılır.

7-E okul sistemi ve E- Yaygın Sistem
Akademimizde eğitim alan bütün öğrencilerimiz kayıt defterine işlenir ve Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gönderilir. E yaygın sistemi içerisinde Milli Eğitim Bakanlığının Bilgi sistemine ilave edilir. Bu sayede Öğrencinin Müzik Eğitimi aldığı belgelenir. Eğitim aldığınız kuruma almış olduğunuz eğitimin milli eğitime bildirilip bildirilmediğini mutlaka sorun. Aksi takdirde almış olduğunuz eğitim bildirilmiyorsa, hem zamanınız hem de ödemeleriniz boşa gitmiş olacaktır.

8-VERİLEN EĞİTİMLER İLE İLGİLİ VERGİMİZİ VERİYORUZ
Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olmayan kurumlar illegal çalıştıkları için öğrencilerden almış oldukları ücretin vergisini vermezler. Eğer vermiş olduğunuz ücretlerin karşısında size bir fatura vermiyorlarsa vergiden kaçıyorlardır. Aynı zamanda da kayıtlı öğrenci olmadığınız için resmi olarak eğitim almıyor olacaksınız.

9-MİLLİ EĞİTİM MÜFETTİŞLERİ TARAFINDAN DENETLENİR.
Kurumumuz Milli Eğitim Müfettişleri tarafından düzenli olarak kontrol edilmektedir. Bu kontrollerde Eğitimden ,Fiziki Şartlara öğretmenlere ve Kayırlara hatta kursiyerlerin dosyalarına ve ödemelerine kadar her şey kontrol edilir.

Özel Rönesans Müzik Akademisi Yasalara, yönetmeliklere uygun olarak faaliyet gösteren bir kurumdur. Eğitim Almak istediğiniz kurumun Öncelikle Milli Eğitim İzni Olup Olmadığını Araştırın. Bunun İçin Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğündeki Listeye bakın. Kurumun İsmi Yoksa O kurum Yukarıda saydığımız kriterleri yerine getirememiş ve Eğitim Konusunda illegal Faaliyet gösteren bir kurumdur. Kurum Personeli sizlere bağlı olduklarını söyleyeceklerdir. Kurumun İsmi Listede Yoksa Kesinlikle Müzik Eğitimi Alanında Kanunlara aykırı işlem yapan bir firma ile karşı karşıyasınız. Yasalar gereği Her Türlü Eğitim Milli Eğitim Bakanlığı’nın izni ve kontrolü dahilinde olmak zorundadır.
Listeye :http://ookgm.meb.gov.tr/
yukarıdaki linkten Özel Öğretim Kurumları/ Muhtelif Kurslar /Özel Muhtelif Kurslar Listesi Adımlarını izleyerek ulaşabilirsiniz.

WhatsApp chat